Eng version

МИ: медіатеатр

МИ незалежна українська мистецька група, створюємо мультидисциплінарні проєкти на основі власних документальних досліджень. Працюємо на перетині пост-документального театру, репортажу та документального кіно.

У фокусі нашої уваги гострі суспільно-політичні процеси сьогодення, периферійна реальність, світоустрій закритих чи віддалених спільнот та екзистенційний вимір людини, що зіштовхується з викликами сучасності. 

Ми експериментуємо з мистецькими формами, використовуючи їх як  інструмент  дослідження, осмислення і структурування людського досвіду, як Іншого, так і свого власного, надаючи йому форми. Це наш спосіб взаємодії з екстримальною та хаотичною реальністю, в якій живемо.

Як виник МИ: медіатеатр

Створенню групи Ми: медіатеатр передували проєкти драматурга й режисера Сашка Брами, який з 2012 ініціює та реалізовує документальні театральні та міждисциплінарні проєкти у недержавному секторі. Він досліджував реальність, яка його оточує, за допомогою документалістики та випробовував різні перформативні форми опрацювання зібраних матеріалів. У своїх міждисциплінарних проєктах Сашко Брама, співпрацюючи з різними митцями і мисткинями, експертами й експертками, використовував прийоми вербатіму, театру ляльок, нюметал-концерту, артхаус-опери, різні можливості роботи з медіа- та аудіо/відеоформатами, що стали наскрізними для усіх його проєктів. Важливою засадою під час роботи для Сашка Брами є глибинне занурення у локальні контексти і персональні досвіди через тривалі польові дослідження. Він звертався до проблем системи освіти («Диплом»), життя в геріатричному пансіонаті («Осінь на Плутоні»), працює з темою війни в Україні («R+J», «Позивний Рама») та осмислює соціально-політичну поляризацію через поетичну образність античного міфу («Orpheus UA»). Наприкінці 2019 року почалась пандемія, тож потрібно було шукати нові форми комунікації з аудиторією. Так внаслідок переорієнтації на роботу з відеодокументалістикою з'явився цикл репортажів про COVID-19. Тоді ж і розпочалася робота над першим документальним фільмом  «МИ», який завершили 2023 року. На цьому етапі сформувалась стала команда, до складу якої увійшли Марія Ясінська (продюсерка, режисерка, драматургиня), Люда Баталова (культурна менеджерка, продюсерка) та Сашко Брама (режисер, оператор). МИ: медіатеатр 2022 року став не лише осередком мистецьких пошуків та документальних досліджень, а й набув статусу юридичної особи.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну у групи з’являється ще один пріоритет — робота з українськими та закордонними ЗМІ. Це дає можливість застосовувати свій досвід у документалістиці, щоб фіксувати та осмислювати свідчення  російсько-української війни і розповідати широкій міжнародній аудиторії про події в Україні через мистецтво. Команда МИ: медіатеатру працює над документальними фільмами та відеорепортажами для різних медіа, серед них: Громадське Телебачення, OKO.press (Польща), NZZ Format (Швейцарія),  EURACTIV, SME.SK (Словаччина), MNews (Тайвань), 4 Channel та Lyfta (Великобританія). 

ЛЮДА БАТАЛОВА

САШКО БРАМА